رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به مدیر شبکه افق، از پخش مستند «ترال» از این شبکه قدردانی کرد.

 

سمیه رفیعی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به مدیر شبکه افق سیما از پخش مستند «ترال» از این شبکه تقدیر و تشکر کرد.

در نامه خانم رفیعی به سلیم غفوری آمده است: با عنایت به اینکه مستند مذکور، به بررسی ابعاد دقیق، علمی و کارشناسانه این معضل مهم زیست محیطی در کشور پرداخته و بنابر اطلاعات دریافتی، مورد استقبال بسیاری از بینندگان، کارشناسان، صاحب‌نظران و اساتید متخصص در حوزه محیط زیست قرار گرفته است، جا دارد از آن مدیریت محترم در راستای تبیین و تنویر افکار عمومی جامعه خصوصا جامعه صیادی و ساحل‌نشینان شریف برخوردار از نعمات خدادادی دریاها به واسطه پخش این مستند فاخر و ارزشمند تشکر نمایم.

در ادامه خاطرنشان شده است: امید است با تداوم سیاست‌های آن شبکه در راستای تداوم همکاری‌های سازنده و موثر به منظور بررسی علل و ریشه‌های معضلات و مشکلات ساختاری در حوزه محیط زیست، بتوانیم گام‌های موثر و ارزشمندی در اعتلای ایران اسلامی و رفع چالش‌ها، معضلات و مشکلات حوزه محیط زیست برداریم.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان از تلاش یاسر شاه‌پیری تهیه‌کننده و حجت‌الله عدالت‌پناه کارگردان مستند «ترال» هم قدردانی کرده است.

گفتنی است مستند «ترال» پنجم آبان ماه سال جاری از شبکه افق سیما پخش شد و موضوع آن، صید ترال در خلیج فارس بود، شیوه‌ای از صید ماهی که حدود 20 سال است به دلیل خطرات زیست‌محیطی ممنوع شده اما در ایران همچنان ادامه دارد.

 

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =